Puchar Europy w Triathlonie w Alanyi!

facebook google plus twitter

Pierwszy dzień Europejskiego Pucharu w Triathlonnie odbywającego się w Alanyi, Antalyi właśnie się zakończył. Zorganizowany przez Europejską Unię Triatlonu (ETU), Federację Triatlonu w Turcji i Gminę Alanya, a także z pomocą gubernatora dystryktu w Alanyi, Europejski Puchar w Triathlonie rozpoczął się na plaży Galip Darı.

W ostatniej kategorii pierwszego dnia, którą była kategoria seniorek; znalazły się etapy na tysiąc pięćset metrów pływania, 40 kilometrów jazdy na rowerze i 10 kilometrów biegu. Yuliya Yelistratova z Ukrainy zajęła pierwsze miejsce, Roksana Słupek z Polski zajęła drugie miejsce, a Emmie Charayron z Francji zdobyła trzecie miejsce.

W kategorii młodych kobiet zawodnicy rywalizowali na 750 metrach pływania, 20 kilometrów na rowerze i 5 kilometrów w biegach. Marie Horn z Niemiec wygrała pierwsze miejsce, Alevtina Stetsenko z Rosji zajęła drugie miejsce, a Lili Matyus z Węgier zdobyła trzecie miejsce.

Organizacja zakończy się 29 września dystansami grup sprinterskich, młodych mężczyzn i seniorów.